Letošní setkání s ES

23 Červenec 2011 Zařazeno do Akce by Administrator
Ohodnoťte tento článek
(7 hodnocení)

Náhodné objevení neznámé civilizace. Takové bylo téma letošního setkání s přáteli z Ekonomických staveb. Vymyslet zadání je jedna věc a realizovat je věc druhá. Nesnadný úkol. Ale v týmu Ekonomek je jedna osoba, která to zvládne. „Ano, dobře, uvidíme“, zaznělo od paní Kulhánkové v telefonickém rozhovoru.
Jediný problém provází naše setkání. Nepřízeň počasí. Větru a dešti neporučíme. S obavami jsme sledovali zamračenou oblohu, velké černé mraky na obzoru, ze kterých padaly provazy vody. Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastný. Ale malé zázraky se přesto dějí. Na dvě hodiny se počasí umoudřilo, což stačilo k rozehrání našeho divadla.
Civilizace zasažená neznámým virem. Vše záviselo na dětech, zda se jim podaří různé typy virů porazit. Nasadit roušky, nikdy nevíte co léta vzduchem, vyslechnout legendu o civilizaci, jejichž osud máme v našich rukách a hurá na viry. Barevná antibiotika v podobě balonků statečně zahnala chraplavý kašel a rýmu. Zahřívací kolo, které ukázalo, že se děti vůbec nebojí. Není čas, civilizace se musí zachránit. Zasažené mandle. Kdo by neznal pocit, kdy každé polknutý bolí. Ale to nebyl pro nás žádný problém. Několik přesných zásahů, bojového pokřiku a mandle jsou opět bez nákazy. Vše jde zatím dobře. Bojovnost a odhodlání zachránit civilizaci nezastavil ani strašný průjem. Ano i s tímto se naše skupina vypořádala. Hůř na tom byl ale ten průjem. Proudy vody ho zasály neomylně. Vodní bitva pokračovala i se žloutenkou. Tedy více typy žloutenek. Útok s hadicí je dokonale překvapil. Nepomohli ani ochranné pláštěnky. Pod altánem nás čekali neštovice. Za chvíli je měli všichni. Nasadit rukavice, vzít potřebné náčiní a vše napravit. O několik málo minut bylo vyhráno. Ale ne úplně. Zbývalo zachránit vyslance neznámé civilizace. Jeho sténání k nám doléhalo od stromů.
Pomůžou vitamíny, ovoce? Ano, částečně. Ale pak se objeví děti s kusem masa. Řízek je všelék. Ještě režnou a civilizace je zcela zachráněná. Děti přijímají poděkování za záchranu lidstva. Mise je splněna.
Ale tím dění neutichá. Před námi je společná diskotéka, opékání buřtů a zpívání. Den pomalu končí. Na všech je vidět spokojenost, úsměv z odvedené práce. Na úplný závěr zazní naše hymna, není nutno, aby bylo přímo veselo.
Děkujeme Vám za hezký den, přátelé z Ekonomek.
Administrator

Administrator

Spolek Borůvka, Borovany Sídlo: Petra z Lindy 147, 373 12 Borovany IČ: 266 41 003 DIČ: CZ 266 41 003 Číslo účtu: 05 63 08 63 89 / 0800 Česká spořitelna Trhové Sviny

Jste tady: Akce Letošní setkání s ES