Modernizace kuchyně a výstavba nového zázemí pro kuchaře

23 Červenec 2011 Zařazeno do Projekty by Administrator
Ohodnoťte tento článek
(1 hodnocení)

To byly problémy, které nás v posledních čtyřech letech krom jiných, také velice trápily. Modernizovat kuchyni byla nutnost, pokud jsme chtěli uspokojit co nejvíce zájemců z řad seniorů, kteří se na nás obraceli se žádostí o dovoz obědů.

Proto jsme v roce 2008 započali s vlastní modernizací. O pomoc jsme se obrátili i na Evropskou unii, kde jsme prostřednictvím MAS Sdružení Růže a SZIF České Budějovice podali žádost o dotaci. Celkové náklady projektu nakonec dosáhly částky 1,3 milionu korun. Z našich zdrojů jsme investovali 700 tisíc korun. Výsledkem byla kuchyně s novým gastronomickým vybavením, které navíc splňuje náležité normy a předpisy. První část projektu, modernizace kuchyně, tak byla v roce 2009 úspěšně dokončena. Velkou měrou se na tom zasadili i naši partneři Ekonomické stavby a společnost ČEPS. Byl to poločas, zbývala ještě výstavba zázemí kuchyně – přístavku. Pro velké finanční vyčerpání jsme museli výstavbu rozdělit na dvě etapy. V roce 2010 se nám podařilo postavit novou střechu, provést její zateplení a připravit vzduchotechniku. Některé práce se prováděli svépomocně, například bourací práce. I přes zlevnění projektu dosáhly náklady na tuto část projektu výše 180 tisíc korun. Projekt by se ale neposunul dál, nebýt opětovné podpory společnostech Ekonomické stavby a ČEPS. Zbývalo jediné. Dokončit projekt a uvést do provozu. Přesto se za tím skrývalo ještě hodně práce a nemálo finančních prostředků, které nakonec dosáhly částky 500 tisíc korun. Suma sumárum. Skoro 700 tisíc korun nás stála výstavba zázemí kuchyně, kde je sklad potravin, prostor pro mrazicí boxy, šatna pro kuchaře, sprcha, wc, úklidová místnost a prostor pro škrabku. Někomu možná přijde, že celý projekt trval dlouho, ale věřte, že pro nás, jako neziskovou organizaci, je to tempo přímo ďábelské. Vždyť to, zda se postaví například kus zdi, závisí na našich partnerech, kterým patří náš dík. Bez nich bychom to nedokázali. Rádi bychom poděkovali společnostem Ekonomické stavby, ČEPS, Metrostav, Pražské silniční a vodohospodářské stavby, které svou pomocí přispěli ke zdárnému dokončení projektu. S Vámi jsme opět dokázali víc.

TENTO PROJEKT
„Úprava a vybavení kuchyně v Občanském sdružení Borůvka, Borovany “
JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ
Z EVROPSKÉHO ZEMĚDĚLSKÉHO FONDU PRO ROZVOJ VENKOVA
v rámci osy IV LEADER
Programu rozvoje venkova ČRAdministrator

Administrator

Spolek Borůvka, Borovany Sídlo: Petra z Lindy 147, 373 12 Borovany IČ: 266 41 003 DIČ: CZ 266 41 003 Číslo účtu: 05 63 08 63 89 / 0800 Česká spořitelna Trhové Sviny

Sponzoři a partneři

Dokumenty

Stáhnout Sociální služby - Příručka pro uživatele Stáhnout Sociální služby - Průvodce VícePřehled všech dokumentů
Jste tady: Borůvkové noci Projekty Modernizace kuchyně a výstavba nového zázemí pro kuchaře