Bajkeři K1400 v Borůvce

23 Červenec 2011 Zařazeno do Akce by Administrator
Ohodnoťte tento článek
(3 hodnocení)

„Mohu pro vaše klienty zprostředkovat nevšední setkání“, zaznělo na druhém konci telefonu. Co nevšedního by to mohlo být, ptal jsem se v duchu. Vždyť už jsme v Borůvce přivítali medvědy, kteří hráli basket, jezdili na koloběžkách, koupali se v bazéně (samozřejmě pod dohledem zdatných pečovatelů), promenádoval se lev, ze kterého se později vyklubala televizní hvězda.

„Přijedou za vámi motorkáři, říkají si K1400“, byla druhá věta. Několik kliknutí a už jsem byl na stránkách K1400. Moc jsme si od toho neslibovali při pohledu na zdatné majitele krásných strojů. Nicméně jsme sledovali chat motorkářů, kteří se na sraz v Borůvce opravdu chystali. Po telefonu s organizátorem akce, Bořkem, domluvili vše podstatné a těšili se na příjezd. Děti se přely o počet motorek, vzrušení z příjezdu bylo znát na každém. Bylo to jako z jednoho českého filmu, „už jedou, už jedou“. A opravdu. Páteční klidné odpoledne bylo narušeno temným burácením. Přicházelo z dálky a pomalu a jistě se blížilo. Napětí se dalo krájet. Bylo slyšet, jak kolona projíždí městem a neomylně míří do Borůvky. Na kopci u zámku se v oparu objevila světla prvních motorek. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět…. . Za hlasitého troubení najíždí nablýskané motorky do brány. Všichni hledíme, výskáme a jen valíme oči na tu spoustu strojů. Na dvacet pět motorek zaplnilo plac před budovou a celý trávník u altánu. Příjezd byl triumfální. Na dětech vidíme, jak hltají motorky a jejich majitele. Cítíme vibrace z hluku, což ještě více umocňuje zážitek, který opravdu nikdo nečekal. Kuba a Aleš jako první překonávají ostych a jdou si prohlédnout stroje zblízka. Pečovatelé pomáhají dětem na vozíčku dostat se co možná nejblíže. Naskýtají se opravdu zajímavé momentky, když například vysoký urostlý vousáč se sklání k Aldovi, který se ptá na motorku a všechno kolem. Informace o Borůvce se dozvídají i návštěvníci. Je zajímavé sledovat setkání dvou světů, zcela odlišných. Přesto k sobě našly cestu. Mělo to být setkání na hodinu, nakonec trvalo skoro tři. Ještě společné foto a připravit se na odjezd. Opět triumfální, za doprovodu sirén, klaksonů a mávání. Motorky pomalu vyjíždí z brány. Bylo to opravdu nevšední setkání, které nás dostalo. Děkujeme, že jste si na nás udělali čas a přijeli do Borůvky. Ať Vám to jezdí bez nehody, K1400.

 

 

Administrator

Administrator

Spolek Borůvka, Borovany Sídlo: Petra z Lindy 147, 373 12 Borovany IČ: 266 41 003 DIČ: CZ 266 41 003 Číslo účtu: 05 63 08 63 89 / 0800 Česká spořitelna Trhové Sviny

Sponzoři a partneři

Dokumenty

Stáhnout Sociální služby - Příručka pro uživatele Stáhnout Sociální služby - Průvodce VícePřehled všech dokumentů
Jste tady: Borůvkové noci Akce Bajkeři K1400 v Borůvce