Co nabízíme

  • PDF
Hlavní činností našeho spolku je sociální služba - Terénní pečovatelská služba. Dále poskytujeme fakultativní služby Školku pro seniory a Denní centrum pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Klientům můžeme nabídnout odpovídající a rodinné zázemí, individuální přístup a odbornou péči. Již 25 let podáváme pomocnou ruku lidem s postižením a seniorům. Za roky naší činnosti je naše zařízení místem pomoci pro stovky rodin s postiženými členy a pro seniory.
  • Terénní pečovatelská služba:

Cílem této služby je pomoci klientům v jejich domácnosti s činnostmi, které by vzhledem ke svému postižení či věku sami bez pomoci nezvládli, a umožnit jim tak dál zůstat ve svém domácím prostředí, aby nemuseli opustit svůj domov. Jedná se především o péči o vlastní osobu klienta, pomoc při osobní hygieně, stravování, dovozu k lékaři, na pravidelné rehabilitace, podání léků, ošetření na lůžku, úklid, pomoc s vyřizováním na úřadech, s pracemi na zahradě a kolem domu, nákupy, dovoz stravy, apod. Na základě individuální domluvy přizpůsobíme služby konkrétním potřebám a požadavkům klienta. Službu poskytujeme od pondělí do pátku od 7:00 – 17:00 hodin. V našem zařízení mají klienti možnost využít i půjčovnu kompenzačních pomůcek.

  • Školka pro seniory:

Tato fakultativní služba je určena nejen pro odlehčení rodinám, které se o své blízké chtějí starat a nechtějí je umístit do některého z pobytových zařízení, ale je i pro samotné seniory a pro seniory, kteří už v nějakém zařízení jsou, ale chtějí si zpříjemnit den a využít tak nabízených aktivit právě v našem zařízení. Tuto službu je možné využít i při jednorázové potřebě si zajistit osobní či rodinné záležitosti. Pro zájemce může být po dohodě zajištěna celodenní strava a doprava pro imobilní do našeho zařízení a zpět. Během dne nabízíme různé aktivity, programy, hry, poslech hudby, vycházky po okolí anebo jen povídání s naší pečovatelkou, která je klientovi po celý den k dispozici. Možné je využít společenskou místnost s počítačem a internetem, jídelnu s občerstvením, pokoje pro odpočinek, v letních měsících venkovní bezbariérový bazén, krytý altán s přilehlou zahradou pro relaxaci či cvičení. Školka pro seniory funguje od pondělí do pátku, od 7:00 – 15:30 hodin, v budově našeho zařízení. (V případě zájmu využít tuto službu je potřeba se telefonicky nebo osobně objednat s dvoudenním předstihem.)

  • Stejně tak funguje i Denní centrum pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením.

Aktualizováno Pondělí, 09 Duben 2018 07:31

Dokumenty

Stáhnout Sociální služby - Příručka pro uživatele Stáhnout Sociální služby - Průvodce VícePřehled všech dokumentů
Jste tady: O Borůvce Co nabízíme