top of page

POSKYTOVANÉ SLUŽBY

Terénní pečovatelská služba

Cílem této služby je pomoci klientům přímo v jejich domácnosti s činnostmi, které by vzhledem ke svému postižení či věku sami bez pomoci nezvládli, a umožnit jim tak dál zůstat ve svém domácím prostředí, na které jsou zvyklí, aby nemuseli opustit svůj domov.

Jedná se především o péči o vlastní osobu klienta, pomoc při osobní hygieně, dovozy k lékaři či na pravidelné rehabilitace, dohled nad užíváním léků, ošetření na lůžku, dovoz i podání stravy, úklid, nákupy, pomoc s pracemi na zahradě a kolem domu, apod.

Na základě individuální domluvy přizpůsobíme služby konkrétním potřebám a požadavkům klienta.

Stravu klientům zajišťujeme z vývařovny u Trhových Svinů, kterou pak v jídlonosičích a termoboxech ke klientům rozvážíme. Výběr je ze tří druhů jídel.

Službu poskytujeme celoročně, od pondělí do pátku, v době od 7:00 do 17:00 hodin, ve městě Borovany, Ledenice, Trhové Sviny a v přilehlých obcích.

Identifikátor služby: 687 53 32

Školka pro seniory

a pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením

V bezbariérově upravené budově našeho zařízení nabízíme fakultativní službu, která je určena nejen pro odlehčení rodinám, které se o své blízké chtějí starat, ale je i pro samotné klienty a seniory, kteří jsou doma sami nebo třeba i v některém z pobytových zařízení, ale chtějí si zpříjemnit den v kolektivu nejen svých vrstevníků a využít tak právě námi nabízených aktivit v našem zařízení.

Klientům je po domluvě zajištěna celodenní strava a doprava pro imobilní klienty do našeho zařízení a zpět. 
Během dne nabízíme různé činnosti, aktivity, programy, hry, vycházky či výlety do okolí, návštěvu kulturních akcí.
K dispozici je společenská místnost s počítačem, internetem a televizí,  pokoj pro relaxaci či odpočinek vybavený elektricky polohovacími křesly, a bezbariérové sociální zázemí.

Tuto službu je možné využít i při jednorázové potřebě si zajistit osobní či rodinné záležitosti.
V případě zájmu využít  fakultativní službu je potřeba se telefonicky nebo osobně objednat s dvoudenním předstihem.

Služba funguje celoročně, od pondělí do pátku, v době
od 7:00 do 14:30 hodin.

bottom of page