POSKYTOVANÉ SLUŽBY

Terénní pečovatelská služba

Školka pro seniory

a pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením

Cílem této služby je pomoci klientům v jejich domácnosti s činnostmi, které by vzhledem ke svému postižení či věku sami bez pomoci nezvládli, a umožnit jim tak dál zůstat ve svém domácím prostředí, na které jsou zvyklí, aby nemuseli opustit svůj domov.

Jedná se především o péči o vlastní osobu klienta, pomoc při osobní hygieně, dovozy k lékaři či na pravidelné rehabilitace, dohled nad užíváním léků, ošetření na lůžku, dovoz i podání stravy, úklid, nákupy, pomoc s pracemi na zahradě a kolem domu, apod.

Na základě individuální domluvy přizpůsobíme služby konkrétním potřebám a požadavkům klienta.

Obědy odebíráme z místní vývařovny, které pak v jídlonosičích a termoboxech ke klientům rozvážíme. Výběr je ze dvou jídel.

Službu poskytujeme celoročně, od pondělí do pátku, v době od 7:00 do 17:00 hodin, ve městě Borovany i v přilehlých městech a obcích.

Identifikátor služby: 687 53 32

V bezbariérově upravené budově našeho zařízení nabízíme fakultativní služby, které jsou určeny nejen pro odlehčení rodinám, které se o své blízké chtějí starat, ale je i pro samotné klienty a seniory, kteří jsou doma sami nebo třeba i v některém z pobytových zařízení, ale chtějí si zpříjemnit den a využít tak právě námi nabízených aktivit v našem zařízení.

Klientům je po domluvě zajištěna celodenní strava a doprava pro imobilní klienty do našeho zařízení a zpět. 

Během dne nabízíme různé činnosti, aktivity, programy, hry, vycházky či výlety do okolí, návštěvu kulturních akcí.

Možné je využít společenskou místnost s počítačem, internetem a televizí, jídelnu s občerstvením, nově zrekonstruované pokoje pro odpočinek vybavené elektricky polohovacími postelemi a křesly, a krytý altán s přilehlou zahradou.

Tyto služby je možné využít i při jednorázové potřebě si zajistit osobní či rodinné záležitosti.

V případě zájmu využít některou z fakultativních služeb je potřeba se telefonicky nebo osobně objednat s dvoudenním předstihem.

Služby fungují celoročně, od pondělí do pátku, v době od 7:00 do 14:30 hodin v bezbariérové budově našeho zařízení.